Z Egru priniesli spolu 25 medailí

22. a 23. októbra 2012 sa v Egri uskutočnili plavecké preteky. Naši plavci z nich priniesli spolu 25 medailí.

Skupinka štyroch plavkýň a jedného plavca má síce dohromady neuveriteľných 364 rokov, no úspechy žne pravidelne nielen na regionálnych súťažiach, ale aj na majstrovstvách Európy, či sveta. Inak tomu nebolo ani na plaveckých pretekoch v Egri - XII. Bitskey Aladár Memorial - kde v kategórii „masters" (súťažiaci od 25 rokov) vybojovali za Akademik - Staré Mesto spolu 25 medailí a boli vyhlásení ako najlepšie zahraničné družstvo. Za zmienku určite stoja aj ich individuálne úspechy. Najstaršia členka tímu Magdaléna Kapcárová získala 6 zlatých medailí, Jaroslav Holý 4. Po tri zlaté kovy si do Košíc priniesli Alžbeta Balážová a Judita Hrnjak a získať 2 krát zlato sa podarilo Erike Mrázovej.
Dámam a pánovi k týmto úspechom srdečne a s patričnou hrdosťou blahoželáme a samozrejme želáme ešte veľa zdravia, síl a dobrej kondície do ďalších súťaží. -kb-

(foto zľava: Mrázová, Wallová, Hrnjak)