Plavecké preteky ZŠ 2018 – Memoriál Magdalény Kapcárovej

Dnes dopoludnia sa v priestoroch Mestskej krytej plavárne v Košiciach uskutočnil už 16. ročník Plaveckých pretekov základných škôl - Memoriál Magdalény Kapcárovej. Je nám veľkým potešením, že povzbudiť žiakov prišla aj dcéra pani Kapcárovej- pani Erika Mrázová. Súťaže sa zúčastnili 4 základné školy zo Starého mesta. Žiaci a žiačky súťažili v ôsmich individuálnych disciplínach a zavŕšili sme to ako inak-obľúbenou štafetou, kde súťažiaci opäť ukázali ich súdržnosť, ale i zdravú súťaživosť. Bolo veľmi milé prizerať sa, ako si navzájom fandia a povzbudzujú sa. Celkovým víťazom sa stala ZŠ Laca Novomeského, 2.miesto si vybojovali žiaci zo ZŠ Šándora Máraiho a na 3.mieste sa umiestnila ZŠ Masarykova. Špeciálna cena za nadmieru krásne výkony patrí žiakom zo Spojenej školy Vojenskej 13. Žiaci i školy získali medaily, trofeje a keďže chceme, aby sa športom i naďalej venovali, získali aj darčekové poukážky na nákup športových potrieb. Všetkým srdečne gratulujeme. Veď výhrou je už samotný fakt, že si zaplávali a veríme, že aj odniesli pekné športové zážitky.